Rektörün Mesajı

REKTÖRÜN MESAJI

 

 

Sevgili gençler,

 

Yalova Üniversitesi, 2008 yılında kurulan genç bir üniversite olarak hem fiziki hem de akademik imkanlarında gösterdiği hızlı gelişim ve dönüşüm ile öne çıkmaktadır. Yükseköğrenimin her aşamasında kaliteli ve çağdaş eğitim olanakları sunma konusunda kararlı olan Üniversitemiz, 2022 yılı itibariyle Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 9 fakülte, 1 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ile 16 binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

 

Gelişen dünyanın yükselen hızı ve artan bilgi ihtiyacını dikkate alarak çağa ayak uyduran ve çağın ötesini öngörmeyi amaçlayan eğitim anlayışımızla çözüm odaklı, kendine güvenen, geleceğe güvenle ve umutla bakan, ülkesine ve insanlığa katma değer yaratarak faydalı olacak nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda, alanında uzman akademik kadrosu ile öğrencilerinin bilgi gereksinimlerini en doğru şekilde karşılamaya çalışan ve öğrenci - öğretim üyesi etkileşimini verimli bir yaklaşımla harmanlayan Üniversitemiz, ürettiği bilimsel çalışmalar ile toplumsal sorunluluklarını her geçen gün daha etkin bir şekilde yerine getirmeyi hedeflemektedir.

 

Deniz ve ormanlarla çevrili, doğayla iç içe bir yerleşkede yer alan Üniversitemiz, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alarak istikrarlı ilerleyişine devam etmektedir. Üniversitemiz, öğrencilerimizin sosyalleşebilecekleri yaşam alanları, kendilerini güvende hissedecekleri barınma imkanları ve yeteneklerini geliştirebilecekleri yaşam merkezleri sağlamaya yönelik devam eden projeleriyle bütüncül bir yükseköğrenim kurumunun özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

 

Değerli adaylarımız, üniversitemizin bulunduğu Yalova ili; sanayi üretiminden bilişime, denizcilikten tarıma kadar birçok sektörün ana merkezlerinin kesişim noktasında yer alması sebebiyle eğitim sürecinde olduğu kadar istihdam sürecinde de mezunlarımıza çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu nedenle Yalova Üniversitesi öğrencileri, nitelikli eğitim ve kaliteli sosyal faaliyetlerin yanı sıra henüz eğitim hayatları devam ederken ulaşabildikleri deneyimin ayrıcalıklarından da yararlanmaktadırlar.

 

Biz Yalova Üniversitesi ailesi olarak, alanında yetkin ve nitelikli öğretim elemanlarımız, deneyimli idari kadromuz, avantajlı coğrafi konumumuz ve her geçen gün geliştirdiğimiz fiziki imkanlarımız ile sizlere, günümüz yükseköğreniminin gerektirdiği nitelikleri kazandırmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekteyiz. Siz aday öğrencilerimizin bu imkân ve avantajları en verimli şekilde değerlendireceğine inanıyor, eğitim hayatınız ve sonrasında başarılar diliyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı

Yalova Üniversitesi Rektörü